You are here Home Hotele Hotel Sieraków

Hotel Sieraków

małopolskie
Item image

Our address

Address:
32-410 Dobczyce Sieraków 233
GPS:
49.91385455985342, 20.07641739929204
Telephone:
12 312 24 23
info@dworsierakow.pl

“Nie chcę zostawić aż obiecuję, że to miejsce będzie nadal służyć ludziom, zwłaszcza tych z astmą” – oświadczył kobietę, która zmusiła ją drogę do mojego biura. Nieco zaskoczony, Spojrzałem z mojego ekranu komputera. Sądząc po jej wyglądzie, była w latach osiemdziesiątych, a nie wyglądać jak rewolucjonista lub jakiegoś bojownika Al-Kaida.

I zaproponował jej kawę, a ona stała się bardziej otwarci na dialog. Była emerytowany lekarz, który miał uruchomić sanatorium w Sierakowie lat. Okazało się, że została zmuszona do przejścia na emeryturę, gdy “Kraków Spa” (” Uzdrowiska Krakowskie “) postanowił zamknąć sanatorium kilka lat wcześniej. Była jedna rzecz, że był absolutnie pewny, bo był świadkiem jej wiele razy. Dwór w Sierakowie wraz z otaczającym go parkiem, wyleczonych osób. Po dwóch tygodniach pobytu, szli do domu zdrowsze i miesięcy będą one wolne od oddychania leków. Później wiele z tych pacjentów potwierdziły to osobiście, gdy odwiedzili zaskoczenie parku.

Kiedy kupił dwór w 2006 roku od “Uzdrowisk Krakowskich”, wraz z żoną Caroline, byliśmy w pełni świadomi swojej historii. W tym dniu, to nadal ukrywa wielką część. Zrobiliśmy jednak odkryć niektóre z jego przeszłości i może teraz przedstawić go do naszych gości.

W najstarszych źródłach pisanych, Sieraków jest opisany jako wieś należącą do parafii w Dziekanowicach pochodzącym z XIII wieku. Pierwszym właścicielem był Mikołaj z Sierakowa i rodziny Sierakowskiego, którzy są wymienieni w archiwach z dnia 1412. W tym czasie Kraków był stolicą Polski i wiele osób i rodzin z okolicznych wsi są odnotowane w historii Polski. Można by przypuszczać, że rodzina Sierakowski musi być częścią batalionu Krakowie, głównej siły uderzeniowej armii polsko-litewskiej w wielkiej historycznej bitwy pod Grunwaldem.

Około roku 1460, inne źródła wskazują, że Barbara z Topola wniesiona w posagu kilka wiosek, w tym połowę Sierakowa, kiedy wyszła za mąż Mikołaj Rej – uważany za założyciela języka polskiego.

Gdzieś około roku 1523, właścicielem Sierakowa był Joachim Lubomirski, dworzanin królewski i ostatni dziedzic linii Grabie.

Kolejnym właścicielem wymienionych w archiwach był ksiądz Andrzej Pacanowski, który sprzedał wieś wraz z okolic Anna Remiszewska (Romiszewska). Na sprzedaż, inwentarz dworu i lista pracowników została wykonana. Według nich, dwór miał dach gont i miał krok ganek z przodu, który został otoczony kolumnadą i ławki trzy … nie było drzwi na korytarz przy wejściu i dwóch okien ozdobione kolumnami dalej. Oprócz sali, było wejście do komnaty kierownik internatu w.32-410 Dobczyce Sieraków 233

  No offers available
  Aneks kuchenny
  Basen
  Bilard
  Biurko
  Czajnik
  Dostawka
  Expres do kawy
  Grill
  Internet Wi-Fi
  Klimatyzacja
  Korty tenisowe
  Lodówka
  Łazienka z prysznicem
  Łazienka z wanną
  Łóżeczko dziecięce
  Mini bar
  Minisejf
  Parking
  Plac zabaw
  Pralka
  Radio
  sala konferencyjna
  Sauna
  Siłownia
  Solarium
  SPA
  Stolik
  Suszarka do włosów
  Szafa
  Telefon
  TV
  TV+SAT
  Udogodnienia dla niepełnosprawnych
  Winda
  Wypożyczalnia aut
  Wypożyczalnia nart
  Wypożyczalnia rowerów
  Żelasko

  Your reservation

  Personal details
  (*) Required
  Your reservation has been successfully sent
  Please fill out all required personal details

  Location


  Leave a review

  Pokoje
  Obsługa
  Okolica
  Zgodność z opisem
  Cena

  Close Comments

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  sixteen − fourteen =